Giriş

Map Büyük Balkanlar turumuzda Güneydoğu Avrupa'da yer alan ve Türk vatandaşlarına Vize * uygulamayan ülkeler olarak bilinen Sırbistan, Saraybosna, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya ve Kosova'nın tarihi ve turistik şehirleri göreceğimiz yerler arasındadır.

*Tur esnasında ekstra olarak düzenlenen Dubrovnik turu için Vize gerekmektedir.

Foto Galeri

Tur info

 • Konaklama Süresi: 8 gün & 7 gece.
 • Ülkeler: (6) Büyük Balkanlar Turu Vizesiz 6 Ülke
 • Şehir Sayısı: 6
 • Yaş Aralığı: 10 - 50+
 • Başlangıç Noktası: Belgrad
 • Bitiş Noktası: Piriştine
Bilgi

Belirtilen tur programı örnek olup, tur programında değişiklikler olabilir. Rezervasyon yaptırdığınız tur programını inceleyiniz.

Günler

Belgrad şehir turumuzda başlıyoruz. Turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 • Geceleme Otelimizde
 • trip time:

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Saraybosna’ya hareket. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Arnavut kaldırımlı sokakları, camileri ve doğu tarzında dükkanları ile şehrin kalbi Baščaršija (Baş Çarşı), Baş Çarşı’nın hemen girişinde yer alan ve şehrin en önemli simgelerinden biri olan Sebil, I. Dünya Savaşı'nın başlamasına neden olan Arşidük Franz Ferdinand'ın suikasta uğradığı Latin Köprüsü, Bosna nehrinin çıkış yeri, güzel bir park ve piknik yeri olan Vrelo Bosne, Osmanlı mimarisinin dünyadaki en iyi örneklerinden biri Gazi Hüsrev Bey Camii, Saraybosna'da kalan son Osmanlı Hanı Morića Han (Moriç Hann), Saraybosna kuşatması esnasında inşa edilen ve şehri serbest bölgeye bağlayan Saraybosna Tüneli, Saraybosna’nın merkezinde yer alan en önemli caddesi Ferdadiye Caddesi, şehirde yer alan eski tip tahta tip mimariye sahip en güzel eski Osmanlı evlerinden Svrzo Evi, Avusturya-Macaristan döneminde inşa edilen şahane bir mimari eser Vijećnica (Belediye binası), Balkanlar'da yer alan en büyük Ortodoks Katedrali, 14.270 m2'lik alan üzerinde yayılan, 2.000 tür bitki çeşidine ev sahipliği yapan kent merkezindeki ulusal müzenin Botanik Bahçesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 • Geceleme Otelimizde
 • trip time:

Sabah kahvaltının ardından odaları boşaltıyor ve otelimizden ayrılarak Mostar’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Neretva Nehri üzerinde Mimar Sinan'ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilen, iç savaş sırasında yıkılıp Unesco ve Dünya Bankası’nın katkılarıyla yeniden yapılıp eski Mostar şehriyle birlikte 2005 yılında Dünya Miras Listesi'ne eklenen Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mostar Çarşısı, yol kenarında bulunan köprübaşlarındaki savaş müzeleri ve Koski Mehmet Paşa Camii Mostar’da göreceğimiz diğer dikkat çeken yerler arasında. Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje’deki otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar (30 Euro) (Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir). Turumuz sırasında Adriyatik’in incisi Dubrovnik şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan, tarihle modernizmin eşsiz bir şekilde harmanlandığı, dükkanlar, kiliseler ve farklı mimari yapılar gibi görmeye fazlasıyla değer birçok unsurun bulunduğu, keşfedilmesi inanılmaz bir labirent Eski Şehir, 300 mt. uzunluğundaki kentin en işlek caddesi Stradun ve muhafızlarıyla ünlü Pile Kapısı, 1400′ler ve 1500′lerde veba gelecek korkusundan şehre her giren kişinin yıkanmasının şart olduğu Onofri Çeşmesi, Eski şehri yaklaşık 2 km.lik uzunluğu ve 25 mt.lik yüksekliğiyle çevreleyen dünyaca ünlü Şehir Surları, Gotik ve Rönesans mimarisinin barok ilavelerle taçlandırıldığı en muhteşem örneklerden Rektör Sarayı, 1317‘den beri faaliyet gösteren, içerisinde kilise ve müzenin dışında eczanesi ile de ilgi çeken Franciscan Manastırı görülecek yerler arasında. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 • Geceleme Otelimizde
 • trip time:

Sabah kahvaltının ardından odaları boşaltıyor ve otelimizden ayrılarak Dünya’nın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turunda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Daha sonra muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı göreceğiz. Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi milyardere satılması ve günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında Ulcinj’e hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 • Geceleme Otelimizde
 • trip time:

Sabah kahvaltının ardından odaları boşaltıyor Arnavutluk sınır kapısına geçiyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Osmanlı, İtalyan ve Rus dönemlerinden kalma pek çok tarihi ve mimari yapısıyla Arnavutluk’un kültür mozaiğini oluşturan ülkenin başkenti Tiran şehir gezimizde Arnavutluk’un milli kahramanı görkemli İskender Bey Heykeli’nin bulunduğu şehir meydanı, meydanın hemen yanında konumlanan Ethem Bey Camii, arkeolojik eserlerin yanı sıra komünizm dönemine ait izlerin de bulunduğu Opera ve Milli Tarih Müzesi binaları, İskender Bey Meydanı’nın devamında Tiran’ı ortadan ikiye bölen Lana Nehri, karşısında Arnavutluk’un en büyük devlet adamı Enver Hoca’nın da mezarının bulunduğu Milli Park ve şehrin en önemli adreslerinden Şehitler Bulvarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası kısa bir yolculuğun ardından Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyor, gümrük işlemlerimizi yaptırıp Makedonya’ya, 6000 yıllık yerleşim tarihine sahip, yemyeşil doğası, kültürel zenginliği, şehre adını veren Avrupa’nın en derin ve eko sisteminde 200’den fazla canlı barındıran Ohrid Gölü’ne geçiyoruz. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 • Geceleme Otelimizde
 • trip time:

Sabah kahvaltının ardından Resne – Manastır (Bitola) – Ohrid turunun ilk durağı olan Resne’ye hareket ediyoruz. İttihat ve Terakki’nin önde gelen isimlerinden Ahmet Niyazi Bey, bilinen ismiyle Resneli Niyazi’nin Konağı, yüzlerce yıl Osmanlı egemenliğinde kalmış, gölün yarattığı iklimle elma ihracatında önemli bir yer edinmiş, aynı zamanda killi toprağı sayesinde çömlekçilik ve seramikçilikte oldukça gelişmiş Resne’yi gördükten sonra Dragor nehri kıyısında kurulmuş Manastır’a (Bitola) geçiyoruz. İçinde Atatürk’e ait az sayıda eşyayı barındırmasına rağmen giriş kapısında tarihini anlatan bir tablonun üzerinde Atatürk’ün fotoğrafını görünce kendinizi bir başka hissedeceğiniz Manastır Askeri İdadisi, Mimar Sinan tarafından projelendirilen Haydar Kadı Cami, Yeni Cami ve İshak Bey Cami, Bitola Saat Kulesi, meşhur ve canlı Shirok Sokağı ve St. Dimitrie Kilisesi Bitola’da (Manastır) göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Ohrid’e geçiyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Unesco koruması sayesinde restore edilmiş ahşap evlerin bulunduğu eski şehir Ohrid’te, halen ayakta kalan Osmanlı dönemine ait; Haydar Paşa, Kuloğlu, Hacı Hamza, Ali Paşa, Hacı Durgut ve Zeynel Abidin Paşa camileri, Halvetî Tekkesi, Eyüp Sabri Bey’in yaptırdığı lise binası, park içindeki Kiril alfabesini geliştiren St. Kiril ve Metodius ile St. Kliment ve St. Naum heykelleri, kesinlikle görülmesi gereken St. Neum Doğal Parkı, önemli tarihsel varlıklardan birisi olan Çar Samuel Kalesi, kaleden aşağıya iniş yolunda St. Sofia Manastırı, Kiril alfabesi mucidi St. Cyrill Heykeli, geçmişte 4000 kişilik oturma kapasitesiyle bölgenin en önemli tiyatrosu olmuş kentteki en eski yapı olan Roma Amfitiyatrosu ve bugün Arkeoloji Müzesi olarak kullanılmakta olan Robey kardeşler Evi göreceğimiz yerler arasındadır. Turun ardından otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 • Geceleme Otelimizde
 • trip time:

Sabah kahvaltının ardından Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gidiyoruz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi Tekkesi’ni gördükten sonra Üsküp’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turuna başlıyoruz. Turumuzda Vardar Nehri’nin yanında 18.500 m² ile şehrin kalbinin attığı, en önemli yer Makedonya Meydanı, yine Vardar Nehri üzerinde yer alan Sultan I. Murad döneminde yapılan 13 gözlü, eşsiz bir mimari yapı şehirdeki en önemli Osmanlı eseri Taş köprü, Makedonya Meydanı’nda yer alan Büyük İskender Heykeli ve Çeşmesi, Bizans İmparatoru Jüstinyen tarafından yaptırılmış doyumsuz bir Üsküp manzarası seyredebileceğiniz Üsküp Kalesi, Makedonya’nın bağımsızlığının 20. yılı anısına yaptırılmış ve mermer oymalar ile Makedonya tarihi anlatan Makedonya Takı, ipek, baharat, mücevher, parfüm gibi hediyelik eşyaların satıldığı, Evliya Çelebi’nin yazdığına göre Şam’daki bedestenden sonra en büyük Bedesten, Osmanlı hanlarından ayakta kalan en büyük ve en güzel üç han Kurşunlu Han, Sulu Han ve Kapan Han, en önemli Osmanlı camilerinden Mustafa Paşa, Murat Paşa ve İsa Bey Camii, Davut Paşa ve Çifte Hamam, gölleri, tenis kortları, lunaparkı, kafe ve restoranları, hayvanat bahçesi, özellikle yaz aylarında açılan gece kulüpleri ve stadyumu ile oldukça renkli Gradski Şehir Parkı, Üsküp’te doğup 18 yaşına kadar burada yaşayan Rahibe Teresa’nın Evi, çarşılarda belli çalışma saatleri duyurularak adaletli kazanç sağlanmak amacı güden Saat kulesi, ana kubbedeki İsa freski 70 m²’lik alanı kaplayan Aziz Ohrid Kliment Katedrali ve Üsküp ve Makedonya ile ilgili tarihi ve kültürel ipuçlarını bulabileceğiniz bugün Ulusal Müze olarak değerlendirilmiş kentin Eski Tren İstasyonu görülecek diğer noktalar arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 • Geceleme Otelimizde
 • trip time:

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ardından Priştine’ye hareket ediyoruz. Uzun yıllar Osmanlı egemenliğinde kalan, 2008 yılında bağımsızlığını ilan etmesiyle birlikte bugün Avrupa’nın en genç ülkesi olan Kosova’nın başkenti Priştine’ye varışımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Kentin en eski yapılarından olan 18. yüzyıldan kalan resim süslemeleriyle ünlü Fatih Sultan Mehmet Camii, Priştine’lilerin ilkbahar ve yaz aylarında buluşma noktalarından Büyük Hamam, 1764 yılında Moldova’da yapımına başlanıp 19. yüzyılda tamamlanan Saat Kulesi, eski kent merkezindeki geleneksel Kosova mimarisinin en görkemli örneklerinden biri Emincik Etnoloji Parkı ve bağımsızlık simgesi New Born anıtı görüldükten sonra yeme-içme, alışveriş ve eğlencenin merkezi Nena Tereze’de (Rahibe Teresa Caddesi) Priştine’yi bitirerek havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile varış ve turumuzun sonu.

FİYAT VE MÜSAİTLİK

 • Başlangıç
  Bitiş
  Statü
  iki kişilik odada kişi başı
   
 • start: Sunday 06/25/2017
  end: Sunday 07/02/2017
  status: Son 15 kişi
  price: EUR 649
 • start: Saturday 07/15/2017
  end: Saturday 07/22/2017
  status: Son 7 Kişi
  price: EUR 574
 • start: Monday 08/28/2017
  end: Monday 09/04/2017
  status:
  price: EUR 624

Ücrete Neler Dahil?

 • Havayolu

  Türk Havayolları ile belirtilen parkurlarda gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Rehberlik/Tur Liderliği

  Türkçe Tur Liderliği hizmeti fiyata dahildir.

 • Konaklama Tipi

  7 gece Yarım Pansiyon konaklama fiyata dahildir.

 • Ulaşım

  Havaalanı - otel ve havaalanı transferleri, şehirler arası ulaşım hizmeti

 • Otel

  Programda belirtilen kategori otellerde toplamda 7 gece konaklama

 • Sigorta

  Zorunlu olarak yapılmakta olan Mesleki sorumluluk sigortası

 • Vergiler

  Havalimanı vergileri ücrete dahildir.

 • Tur/Çevre Gezileri

  Programda belirtilen tüm çevre gezileri ücrete dahildir.

Ücrete Neler Dahil Değil?

 • Harç Pulu

  15 TL'lik Yurt dışı çıkış fonu; seyahat başlangıç tarihi öncesinde bankalara veya havalimanı dış hatlar terminalinde bulunan Harç Pulu bankosuna tur katılımcıları yatırabilirler.

 • Yemekler

  Programa dahil olmayan öğünler ve tüm içecekler

 • Sigorta

  0-65 yaş arası için Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti olan 15 Euro, 65-80 yaş arası olan misafirlerimiz için Seyahat Sigorta Poliçesi ücretlerini sorunuz.

 • Ekstra Tur/Turlar

  Dubrovnik turuna katılmak isteyen misafirler için tur ücreti 30 Euro'dur. (Bu tur için vize gerekmektedir)

 • Vize

  Dubrovnik Turuna katılmak isteyen misafirlerimiz için geçerli schengen vizesi veya yeşil pasaport olması zorunludur. Olmaması durumunda vize başvurusu yapılması zorunludur. Vize ücreti ve gerekli belgeleri sorunuz.

 • Kişisel Harcamalar

 • Müze, ören yeri veya benzeri giriş ücretleri

 • Ekstra Turlar

  Belirtilen turların dışında düzenlenecek olan turlar

 • Bağlantı Ücreti

  Farklı şehirlerden katılacak olan misafirler için Havayolu bağlantı ücreti farkı

Genel Şartlar

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

• Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
• Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
• Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Tatil Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
• Tatil Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
• Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Tatil Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
• Tatil Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
• Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
• Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatil Turizm sorumlu tutulamaz.
• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yararlanabilecekleri benzillik gibi dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yorum

Mükemmel

4.17 / 5.0

83% bu paketi tavsiye et

Puan dağılımı
 • (5)
  (135)
 • (4)
  (120)
 • (3)
  (45)
 • (2)
  (10)
 • (1)
  (5)
Ortalama puan oranı
 • Temizlik 4.5
 • Servis 4.6
 • Konfor 4.2
 • Condition 3.8
 • Neighbourhood 4.4
Var 315 yorum

Leave a Comment

Soru? Soruşturma yapın yada arayın +90 212 912 13 93